Cembrit - dobrze wiedzieć

Dokumentacja

Dokumentacja produktowa

Cembrit posiada dokumentację prawną, taką jak znak CE oraz DoP, które są oparte na wstępnym badaniu typu oraz próbie ogniowej. Dokumentujemy nasze wyroby zgodnie z odpowiadającymi im normami zharmonizowanymi. 

Oprócz tego Cembrit posiada niezależnie zweryfikowaną deklarację środowiskową produktu (EPD) służącą udokumentowaniu zużycia energii pierwotnej na etapie produkcji wyrobów Cembrit.

Część naszych produktów udokumentowaliśmy również zgodnie z systemem certyfikacji zrównoważonego rozwoju DGNB, LEED i BREEAM. Ponadto nasze produkty do wnętrz są certyfikowane zgodnie z kryteriami dotyczącymi składników chemicznych i odgazowywania do środowiska. 

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dalszych informacji na temat dokumentowania trwałości produktów Cembrit. 

 

Jak porównać deklaracje środowiskowe produktu?

Zasadniczo nie da się porównać różnych deklaracji środowiskowych produktu (EPD). Dane wejściowe i wyjściowe są indywidualnie konfigurowane, a parametry oceny cyklu życia mogą się różnić. Niektóre deklaracje opierają się na zasadzie „od kołyski do bramy”, a inne na zasadzie „od kołyski po grób”. Dane różnią się w zależności od podejścia przy tworzeniu deklaracji. 

Gdy produkty Cembrit są stosowane w jakimś budynku, przedkładamy zapytanie o dane EPD, które są następnie wprowadzane do ogólnej oceny cyklu życia (LCA) i całkowitego kosztu cyklu życia (LCC) budynku.