Cembrit - dobrze wiedzieć

Konserwacja, naprawa i wymiana

Konserwacja

Produkty Cembrit wymagają zastosowania niewielu zabiegów konserwacyjnych. Dzięki temu, że posiadają łatwe do czyszczenia powierzchnie, zużywane są mniejsze ilości materiałów czyszczących i mniejsze ilości czasu, co obniża koszty czyszczenia. Ponadto, zmniejszona ilość środków czyszczących oznacza mniejszy wpływ na środowisko. Głównymi materiałami w produktach elewacyjnych są włókna techniczne i cement, które sprawiają, że produkty te są odporne na codzienne oddziaływania i na warunki zewnętrzne niemal każdego rodzaju. Produkty te są wytwarzane w taki sposób, aby mogły wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe, dlatego koszty ich konserwacji są niewielkie lub nie występują wcale.

Naprawa

Wysoka trwałość produktów z włókno-cementu wydłuża również ich ogólną żywotność, redukując potrzebę ich regularnej wymiany. Jeżeli płyta ulegnie uszkodzeniu, wystarczy ją wyjąć i wymienić na nową.

Łatwa wymiana

Wysoka trwałość produktów z włókno-cementu zapewnia ich długą żywotność. Dzięki temu oszczędzamy zasoby niezbędne do produkcji nowych wyrobów. Jeśli konieczna jest wymiana, produkty te można łatwo usunąć z budynku, ponieważ większość wyrobów z włókno-cementu posiada mocowanie mechaniczne. Dzięki temu można je zdemontować, nie powodując uszkodzeń, i z łatwością wymienić.

Montaż naszych produktów

Instrukcje montażu zawierają informacje tekstowe oraz ilustracje przedstawiające poprawny sposób instalacji produktu. Przestrzeganie tych informacji jest bardzo ważne, gdyż zapewnia prawidłowy montaż i maksymalną wydajność naszych produktów. Ważność gwarancji na nasze produkty jest uzależniona od ich prawidłowego użytkowania i montażu. Instrukcja jest dostępna pod poniższym linkiem: Installation Guides